Arhivist

Distristoc Comprest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prelucreaza documentele conform instructiunilor primite ( ordonare, inventariere, impachetare in cutii de arhivare etc);
- cauta documente in arhiva in functie de solicitari si necesitati;
-asigura predarea/preluarea arhivei catre/de la client si raspunde de pastrarea in conditii optime a documentelor incredintate pe toata durata transportului;
- activități legate de asigurarea condițiilor de păstrare a documentelor;
- Alte activități specifice.

CERINTE

- absolvent al Facultatii de Arhivistica cu diploma de licenta;
- permis de conducere categoria B;
- capacitatea de a lucra cu termene limita;
- cunostinte foarte bune de operare calculator;
- persoana organizata, riguroasa, serioasa.
- cunoasterea legislatiei in domeniul arhivistic;

Va rugam sa nu aplicati daca nu indepliniti conditiile de mai sus.

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca:
- munca de birou si teren;
- oferim autoturism de serviciu, mediu de lucru placut, oportunitati de avansare

Cu o activitate de peste 10 ani, compania Distristoc ofera pentru clientii sai servicii de arhivare, depozitare si management al documentelor.