Angajam arhitect si Inginer Drumuri

SC Struct Quality and Building SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SQB este o societate cu capital integral privat, romaneasca, care activeaza in domeniul constructiilor, mai precis din momentuldeproiectare, consultanta si executie.
SQB activeaza in multiple proiecte avand beneficiari privati cat si entitati publice, cu preponderenta in accesarea de fonduri europene pe majoritatea axelor de finantare
RESPONSABILITATEA JOBULUI:
- Proiect din faza de concept(SF/DALI) pana la etapa finala de proiectare (DTAC/PT-DDE)

CERINTE

- Cunoasterea softului ArhiCAD constituie un avantaj
- Cunoasterea unui soft de CAD (AutoCAD, BricsCAD, etc)
- Cunoasterea pachetului Office
- Permis coducere ,categora B si a limbii engleze constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Bonusare/prime pentru predare la termen a proiectelor
Bonuri de masa
Decontare combustibil auto sau mijloc de transport in comun
Telefon
etc

Grupul de societati STRUCT QUALITY , compus din SC Struct Quality and Building SRL si SC Struct Consulting SRL si SC Struct Quality Design SRL sunt societati romanesti cu capital integral privat, fiind specializate in lucrari in domeniul proiectarii generale, consultantei in domeniul accesarii fondurilor europene, servicii conexe si a realizarii constructiilor.
Societatile sunt acreditate cu ISO 9001 si ISO 14001 .
PROIECTARE : Servicii proiectare drumuri(SF/DALI + PTh + DDE) si asistenta tehnica pentru:
Drumuri nationale, judetene, comunale, strazi, alei, accese la proprietati, drumuri forestiere, industriale si de servitute;
Sistematizare platforme industriale;
Intocmire studii de trafic si/sau studii de circulatie inclusiv anchete origine destinatie si elaborarea unui model matematic;
Intocmirea analizei cost beneficiu, analiza economica si cost-eficacitate.
Asistenta tehnica pe perioada de executie a lucrarilor.
Realizarea studiilor premergatoare etapei de proiectare (Studiu topografic, Studiu Geotehnic, Expertiza Tehnica etc)

Proiectare constructii industriale si civile
Constructii civile:
- Cladiri publice (diferite entitati publice)
- Locuinte familiare
Obiective sociale (lacase de cult; camine culturale; spitale, scoli, gradinite, centre sociale etc)

Proiectare retea de canalizare si alimentare cu apa
Infiintare si/sau extindere alimentare cu apa menajera;
Infiintare si/sau extindere menajera si/sau pluviala;
Proiectare statii de epurare , statii de pompare , statii de clorinare etc

Proiectare spatii verzi , parcuri, amenajari peisagistice
Proiectare spatii verzi , parcuri , amenajari peisagistice, baze sportive
Registrul spatiilor verzi

CONSULTANTA in vederea depunerii si obtinerii de finantari nerambursabile pe programe europene
Consultanta si proiectare pe axele POR (2.2; 3.1.b; 8.1; 8.3; 10.1; 13.1 etc)
Consultanta si proiectare pe PNDR, GAL uri etc

EXECUTIE:
Realizare centru de afaceri P+2R , Antreprenor General –
Realizare bloc locuinte Otopeni P+3,