ACHIZITOR PRODUSE ROMANIA

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului: realizeaza activitatea de achizitii de produse (legume – fructe) de pe piata interna si optimizarea transporturilor de marfa catre clienti.

ATRIBUTII SI SARCINI ALE POSTULUI:

Realizeaza achizitiile de marfa (legume – fructe) pe baza comenzilor/precomenzilor primite de la ceilalti angajati din Departamentul de Vanzari
Negociaza preturi (dupa ce se consulta si cu Managerul Departamentului de vanzari), stabileste termene si modalitati de plata, urmareste platile catre furnizori
Mentine relatii bune cu furnizorii interni de legume - fructe
Realizeaza saptamanal rapoarte specifice activitatii desfasurate (noi furnizori, modalitati de plata, termene de plata, plati efectuate etc)
Se ocupa de asigurarea transportului marfii si optimizarea acestuia intre sediu si punctele de lucru sau clienti etc.
Intocmeste avizele pentru transport marfa intre sediu si punctele de lucru sau clienti etc.

CERINTE

Experienta: min. 2 ani intr-o pozitie de achizitor

Studii: studii superioare (de preferinta in domeniul industriei alimentare)

Aptitudini/Abilitati: abilitati de negociere, abilitati de comunicare, abilitati organizatorice, limba engleza conversational, cunostinte operare PC (Ms Office), aptitudini de lucru in echipa, aptitudini de lucru in conditii efort fizic sustinut si stres

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate