Web development pentru platforma Wordpress

Content Wizards

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce căutăm noi este un candidat integru, cu dorință de a învăța și de a se implica. Acesta/ aceasta este creativ/ă, energic/ă, lucrează bine în echipă. Vor constitui avantaje cunostintele de php, mySQL, portofoliul de proiecte. Angajarea va avea loc în urma unui interviu.

Activitatea de zi cu zi va presupune:
- crearea de pagini web pe platforma Wordpress
- administrarea de pagini web
- optimizare SEO a paginilor web
- adaptare teme Wordpress la nevoile de funcționalități ale proiectelor

CERINTE

- experiența în gestionarea platformelor de tip CMS va constitui un avantaj
- cunoștințe PHP
- cunoștințe MySQL

Content Wizards este un atelier de creare de conținut pentru mediul online. Ne ocupăm cu producerea de materiale de calitate și care s-ar plia pe nevoile clienților noștri. Serviciile pe care le oferim cuprind activități de branding, copywriting, web design, optimizare petru motoarele de căutare (SEO), management-ul rețelelor de socializare etc.