Web developer pentru suport teme WordPress

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Salut,

La PixelGrade se cauta support-eri. Cum adică? Va explic imediat.

Suntem autori pe cel mai mare marketplace de teme WordPress, ThemeForest.net si o data cu ambiţii mari vin și provocări pe măsură. Una dintre acestea este dorinţa noastră de a oferi “awesome support” pentru temele noastre. Ce înseamnă asta? Să oferim răspunsuri rapide și la obiect pentru problemele/întrebările clienţilor noştri. Aici interveniți voi.

Căutăm oameni pentru suport care să ne ajute în această misiune deloc ușoară dar nu imposibilă. Ce presupune a oferi suport pentru o temă WordPress:
- cunoștințe medii de WordPress (interfaţa, mici dedesubturi ale modului de lucru cu acest CMS - modul în care sunt organizate lucrurile, etc);
- cunoștinte medii de CSS și HTML pentru a putea investiga problemele raportate de clienți (folosirea Inspectorului din Chrome sau FireBug-ului din Firefox);
- familiarizarea cu fiecare temă din portofoliul nostru (însuşirea documentaţiei, înţelegerea modului de funcționare, conştientizarea limitărilor fiecărei teme și motivele pentru impunerea acestora);
- cunoştinţele medii în ceea ce priveşte dezvoltarea temelor WordPress reprezintă un bonus și sunt de dorit pentru că vor ajuta la înţelegerea mai rapidă a diverselor probleme care apar;
- cunoaşterea SASS/Compass reprezintă un bonus pentru că va uşura la înţelegerea organizării codului CSS resultat;
- cunoștinte medii/bune de limba engleză scrisă (suportul se va face numai în limba engleză în scris);
- capacitatea de a fi politicos chiar și atunci când clientul nu are dreptate (să poți să explici politicos de ce un anume lucru nu se poate sau de ce nu oferim suport pentru o anume cerință);
- identificarea întrebărilor repetitive și folosirea uneltelor puse la dispoziție (lucrăm cu un serviciu de helpdesk dedicat) pentru a scrie articole care să reducă timpul de suport pe termen lung.

Cam astea ar fi în mare cerințele unui om de suport bun. Ușor nu? :)

Deocamdată noi căutăm colaboratori remote (fără prezență continuă în biroul nostru - însă vă așteptăm acolo ori de câte ori va fi nevoie) care să aprecieze posibilitatea de a lucra după propriul program, în funcție de celelalte activități (facultate poate :) ). Nu ne interesează pontarea unui anumit număr de ore sau alte variante de control/restricții de genul celor corporatiste. Voi, și noi, veți fi judecați prin munca depusă și rezultatele obținute.

În cazul în care cei aleși au o pasiune pentru web development, backend sau frontend, și își dovedesc în timp pregătirea, nu avem nicio reținere în a vă face loc în echipa noastră. Oamenii pasionați și bine pregătiti își au oricând locul la noi. Așa că nu căutăm să vă blocăm într-o anume poziție. Totul depinde de voi și de pasiunea cu care faceți lucrurile.

Cam atât deocamdată și vă asteptăm răspunsurile/întrebările la contact@pixelgrade.com.

Multumim,
Echipa PixelGrade

CERINTE

-- cele de mai sus --