Web Developer

MEDIASMART SOFTWARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza, proiectarea, dezvoltarea și întreținerea de website-uri și aplicații web;
- identificarea și analiza erorilor tehnice sau funcționale și rezolvarea creativă a acestora;
- documentarea codului scris și instruirea utilizatorilor finali.

CERINTE

- cunoștințe PHP 5.2/5.3, HTML4, CSS2, JavaScript;
- cunoștințe de bază MySQL;
- avantaje: HTML5/CSS3, MooTools, jQuery, AJAX;
- abilități de comunicare în limba engleză (verbal și în scris).

BENEFICII OFERITE

- program de lucru relativ flexibil;
- bonusuri per proiect după primele luni de activitate.

Suntem un grup de programatori și graficieni, funcționând atât ca un colectiv bine legat cât și ca entități separate, experți în outsourcing pentru mari companii de pe întreg globul. Activitatea outsourcing a facut ca paleta de tehnologii și fluența în diferitele limbaje de programare sa devina, cu timpul, atât vastă cât și la un nivel profesional ridicat, fiind în acest moment acoperitoare în domeniul variat al tehnologiilor Internet și Desktop.

Structura eterogenă a produselor și serviciilor prestate de clientii noștri este dovada capacității de analiză și adaptabilitate a profesioniștilor Mediasmart Software, fiecare soluție propusă și/sau implementată de noi fiind cu exactitate proiectată pentru fiecare client în parte.