web Design & online marketing

Sc Biesse Solution Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA JOBULUI:
- actualizeaza permanent continutul site-ului companiei
- formuleaza texte de descriere pentru produsele comercializate
- prelucreaza si introduce fotografii pe site-ul companiei
- executa sarcinile zilnice primite de la managerul de proiect
- prezinta rapoarte de activitate specific
- Intretinerea contului de facebook , portaluri de afaceri
- elaboreaza texte si documente specifice mediului online;
- deschidere catre permanenta informare cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEO (Search Engine Optimization)
- realizeaza lunar analiza eficientei companiilor de marketing online
- se ocupa de intretinerea parteneriatelor cu alte situri
- identifica modalitati de cresterea a business-ului in mediul on-line si punerea acestora in aplicare, noi canale de marketing
- conceperea si transmiterea newsletter-elor periodice
- crearea de noi branduri si gestionarea acestora
- realizeaza proiecte de webdesign / graphic design / print design
- reprezinta imaginea firmei

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
Experienta relevanta, de cel putin 1 an in marketing direct sau publicitate
Cunostinte relevante de marketing online
Cunostinte de Branding
Persoana dinamica, capabila de actiune rapida
Fluenta in utilizarea calculatorului
Viteza si capacitate de coordonare activitati multiple
Limba engleza
Abilitati de comunicare
Rezistenta la stres
Disponibilitate imediata, seriozitate
Cunostinte pachet Adobe ( Photoshop, Ilustrator ) – portofoliu cu minim 5 lucrari
Pentru interviu trimiteti portofolii la adresa: job@software-dep.net

DESCRIEREA FIRMEI

Biesse Solution Iasi ofera :

Solutii complete pentru Call-Center.
Managementul traficului Voip.
Solutii ERP & CRM
Software Call-Center
IVR
Hosting V-Tiger & Vicidial
Echipamente si aparatura Call-Center
Centrale telefonice Voip
Server Asterisk
Call-Center Virtual
Monitorizarea retelelor de calculatoare
Sap Business One -Add-Ons.
Loquendo(ASR,TTS)