Tehnician suport Linux nivel 1

Space Ro SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job-ul este la biroul din Iasi, Full-Time (40 de ore pe saptamana).

Responsabilitati:
- ofera suport tehnic nivel 1 pentru clientii de gazduire internet prin email si telefon si livechat.
- urmareste buna functionare a serverelor prin uneltele de monitorizare interna.
- se implica in perfectionarea solutiilor tehnice si perfectionarea serviciilor in general.

CERINTE

- este pasionat de IT si internet
- are cunostinte excelente si de limba engleza (exprimare cursiva in scris si oral)
- este un internet power user: FTP, POP3, SMTP, CPanel, Wordpress, DNS, HTML
- cunostiinte de administrare servere Linux si experienta cu cel putin doua dintre: apache, bind, exim/postfix/qmail, mysql/postgresql, openvz, cpanel
- are abilitati excelente de comunicare, oral si in scris
- are o personalitate deschisa, prietenoasa si optimista
- este serios si punctual

Reprezinta un avantaj: cunostiinte PHP, JAVA, AJAX / cunostinte practice de HTML, CSS, Javascript, jQuery

Spatiul Ro s-a conectat la piața de servicii ISP în 2007. Ne-am impus prin capacitate tehnică superioară, soluții pe care te poți baza și promptitudine. Avem o misiune bine definită: să asigurăm simplitate în servicii și soluții up-to-date la prețuri competitive.

Găzduim peste 15000 de domenii și avem un portofoliu de clienți extrem de variat. Punem accent pe piața românească și oferim suport pentru site-uri de prezentare, publicații digitale, blog-uri și magazine online.