Technical Sales Reprezentative

HR Croco

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
* Identifica in mod constant oportunitatile de vanzare aferente zonei alocate.
* Isi dezvolta o retea de contacte specifica domeniului de activitate.
* Fructifica oportunitatile de vanzare identificate, oferind potentialilor clienti solutii optime nevoilor lor.
* Aprofundeaza in mod constant cunostintele despre produsele si
serviciile pe care compania le ofera, pentru a putea actiona in calitate de consultant pentru afacerile potentialilor clienti, dar si pentru
clientii deja existenti.
* Se asigura cu privire la respectarea tuturor angajamentelor asumate.
* Planifica cu
rigurozitate traseele.
* Colaboreaza zilnic cu Asistent Comercial si Agent Comercial.
* Raporteaza periodic Coordonatorului Comercial si Directorului Comercial progresul in activitatea sa.

CERINTE

Experienta de lucru, de minimum 2 ani, in domeniul vanzarilor B2B (vanzare de servicii si produse).
* Experienta de lucru in domeniul tehnic/ industrial.
* Absolvent studii superioare.
* Studii/ cunostinte in domeniul chimiei (minimum studii liceale profil chimie/ stiinte ale naturii).
* Cunostinte limba engleza (nivel mediu).
* Experienta in lucrul cu rapoartele de vanzari, cunostinte de utilizare Excel.
* Experienta in calitate de conducator auto - posesor
Carnet de Conducere Categoria B.
* Disponibilitate la deplasari de scurta durata.

BENEFICII OFERITE

* Pachet salarial competitiv, alcatuit din suma fixa si bonusuri periodice, acordate ca urmare a performantelor obtinute in acest tip de activitate - performanta analizata in functie de indicatori multipli (cantitativi, dar si calitativi). La acest pachet salarial se adauga alte beneficii.
* Programe constante de pregatire.
* Toate resursele necesare bunei desfasurari a activitatii in acest post (masina, telefon, laptop, buget deplasari, etc.)
* Asocierea cu un mediu profesionist, in care performanta este
incurajata. Compania are o reputatie foarte buna la nivelul pietei
careia i se adreseaza, sustinand de 20 de ani un proces performant de
productie, dar si o forta comerciala bine pregatita.

DESCRIEREA FIRMEI

recrutare selectie