SPECIALIST VANZARI

Metropolitan Life

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități:
 Desfășurare activități de prospectare și vânzare în domeniul asigurărilor de viață, sănătate și pensii private
 Respectarea tuturor standardelor agreate cu managerul direct și compania
 Oferirea de servicii de analiză și identificare a nevoilor financiare personale

CERINTE

Cerințe:
 Studii superioare finalizate
 Bune abilități de comunicare și relaționare
 Personalitate sociabilă, serioasă, motivată și orientată către rezultate
 Experință în domeniul financiar și/sau al vânzărilor constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferta:
 Oportunitatea dezvoltării unei cariere de succes într-un domeniu complex
 Program de formare profesională și training-uri periodice
 Instrumente de suport în activitatea de vânzare
 Pachet atractiv de remunerare.
Construim împreună Agenția preferată în asigurări de viață
Mai multe motive pentru a lucra împreună
Beneficii financiare unice
Produse inovatoare, flexibile și diversificate, orientate către nevoile clienților
Mediu deschis la diversitate și incluziune – capacitatea de a integra oameni din culturi organizaționale
diferite
Posibilitatea echivalării nivelului de carieră în funcție de experiența profesională anterioară.

DESCRIEREA FIRMEI

La nivel mondial
 Grupul MetLife este lider mondial în
asigurări de viaţă, planuri de pensie şi
programe de beneficii pentru angajaţi
 Prin filialele şi companiile sale afiliate,
MetLife deţine pozitii de top în pieţe din
SUA, Japonia, America Latină,
regiunea Asia Pacific, Europa şi
Orientul Mijlociu
 Peste 90 de milioane de clienţi
În România
 Numărul 1 în asigurări garantate -
accidente şi îmbolnăvire
 Numarul 1 în profitabilitate &
numarul 2 în topul asigurătorilor de viață
 Aproape 2 milioane de clienți
beneficiază de asigurări de viață sau
pensii private obligatorii oferite de
companiile noastre
 Peste 14 ani de creştere şi stabilitate
 Portofoliu diversificat de asigurări de
sănătate