Specialist PR & Social Media - part time

MAKEUP SHOP ONLINE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaza strategia de comunicare a companiei;
- Redacteaza texte informative interne si externe: comunicate de presa, materiale de prezentare, discursuri, interviuri, invitatii, articole si anunturi pentru platformele de comunicare interna, rapoarte de presa etc.;
- Cercetare, colectare, prelucrare, analiza si sinteza a informatiilor;
- Propune si dezvolta idei creative pentru diverse campanii;
- Ofera suport in organizarea diverselor evenimente interne si externe;
- Desfasoare activitati in zona de social media – intocmeste planul editorial pentru retelele sociale in care activeaza compania, monitorizeaza mediul online, propune proiecte in colaborare cu bloggerii;
- Colaboreaza si raspunde cerintelor de PR ale celorlalte departamente ale organizatiei;
- Administrează paginile de Facebook

CERINTE

- Experienta in domeniul relatiilor publice;
- Experienta in redactarea comunicatelor de presa si a altor materiale informative;
- Experienta in relationarea cu jurnalistii;
- Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Creativitate;

Retailer autorizat NYX Cosmetics, Sleek Makeup, Eco Tools, Real Techniques, LA Colors, LA Girl, Kett Cosmetics
www.makeup-shop.ro