Software Developer - C#, Java, Cloud, Mobile Apps

Inatech

Job expirat

RESPONSABILITATI

Software Developer experimentat care stie sa se integreze in echipa si care e gata sa abordeze cu curaj "new challenges".

Inatech are mare nevoie de ajutor pentru un proiectul "Texas Ask'em Poker":
un joc Facebook inovativ, patent pending, bazat pe tehnologia cloud de la Microsoft (Azure)

Acest proiect necesita in primul rand cunostinte de C#, ideal de Azure.

Optional: cunostinte de programare Java, HTML5, Objective C, Flash/Flex/Actionscript.

CERINTE

C#: Advanced
Cel putin un alt limbaj de programare dintre urmatoarele: Actionscript, Java, C++, Objective C, Javascript.

Ideal: experienta in sisteme de baze de date de tip cloud. Microsoft Azure.
Cunostinte de: Actionscript / Flex

Candidatul ideal va putea demonstra ca a lucrat in proiecte relevante pentru aceste cerinte.

SAU

Candidatii juniori vor putea prezenta rezultate foarte bune in timpul studiilor.

Fluency in English is absolutely required, since some team members are non Romanian speakers.

BENEFICII OFERITE

Sansa de a lucra intr-un startup, intr-un proiect inovativ, cu perspective foarte bune la nivel global.

Calatorii de business in Europa, in special Germania, UK.

Acces la tehnologii de ultima ora: mobile Apps, Cloud.

Conditii de lucru deosebite, intr-un mediu international, similar cu cel dintr-o companie multinationala.

Inatech este o companie cu o vasta experienta in consultanta IT avand principalele domenii de activitate: embedded software and real time applications, networking applications, web servers si web design. Deoarece compania stie ca aveti nevoie de solutii eficiente, va ofera cel mai bun procedeu pentru a gasi calea spre succes. Inatech are o echipa energica, tanara, bine pregatita pentru a oferi cea mai buna solutie.