Software Developer - C#, Cloud, Java

Inatech

Job expirat

RESPONSABILITATI

Primul proiect in care veti lucra este "Texas Ask'em" un joc social, pentru Facebook, iPhone, Android.

Jocul este deja functional, in varianta de baza. Eforturile noastre se focuseaza pe adaugarea de functionalitati si pe extinderea pe alte platforme sociale.

Poate fi accesat aici:

Inatech srl si Oteeto ltd (Irlanda) sunt partenere in dezvoltarea acestui joc.

CERINTE

C# si/sau Java la un nivel avansat

- cunostinte generale de programare la un nivel avansat

- optional, cunostinte de baza in domeniul tehnologiilor Cloud, de la Microsoft (Microsoft Azure)

- Fluency in English is absolutely required, since some team members are non Romanian speakers.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a juca jocuri la birou: "Fun and Work"

- Oportunitatea de a lucra la primul produs al unui startup international, in plina expansiune cu un potential deosebit.

- Calatorii de business in Europa, in special Germania, UK.

- Acces la tehnologii de ultima ora: mobile Apps, Cloud.

- Employee Share Options in Oteeto ltd

Inatech este o companie cu o vasta experienta in consultanta IT avand principalele domenii de activitate: embedded software and real time applications, networking applications, web servers si web design. Deoarece compania stie ca aveti nevoie de solutii eficiente, va ofera cel mai bun procedeu pentru a gasi calea spre succes. Inatech are o echipa energica, tanara, bine pregatita pentru a oferi cea mai buna solutie.