Specialist Marketing

Misavan Trading SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participarea la realizarea, implementarea și dezvoltarea strategiei de marketing a companiei;
Participarea la realizarea campaniilor de comunicare corporate și comerciale;
Colaborarea cu agențiile de marketing și furnizorii de media în vederea îndeplinirii obiectivelor specifice de marketing;
Pregătirea și crearea de diverse materiale promoționale și de trade;
Realizarea și actualizarea regulată a materialelor de promovare, a prezentărilor de companie și produse, în concordanță cu identitatea vizuală a companiei (cataloage de prezentare, broșuri, reclame pentru revistele de profil etc.);
Implementarea campaniilor de trade marketing si comunicare;
Efectuarea de cercetări de piață, sondarea clienților și analiza concurenței;
Oferirea de suport administrativ echipelor de product, marketing și vânzări, precum și rețelei de parteneri;
Organizarea și participarea la evenimente, târguri sau expoziții relevante pentru a promova produsele și serviciile companiei;
Monitorizarea și raportarea performanței activităților de marketing ale firmei și ale competiției;
Menținerea relației cu furnizorii de servicii și materiale de marketing;
Realizarea de analize și rapoarte specifice de marketing;
Organizarea împreună cu echipa de marketing a acțiunilor pentru creșterea satisfacției angajaților.

CERINTE

Experiență în domeniul marketingului de minim 3 ani;
Absolvent studii superioare (constituie un avantaj specializările în Marketing / Comunicare și Relații Publice);
Cunoștințe de trade marketing, promovarea vânzărilor, marketing digital, social media, marketing de conținut, copywriting;
Cunoștințe în grafică publicitară (Corel, Photoshop, Illustrator) și creare de conținut foto și video constituie un avantaj;
Cunoștințe avansate de operare Ms Office (Excel, Word, PowerPoint);
Cunoștințe avansate de limba engleză;
Gândire creativă;
Capacitate de organizare şi planificare;
Abilităţi de comunicare;
Atenție la detalii, acuratețe și capacitatea de a gestiona mai multe priorități;
Abilități de muncă în echipă;
Inițiativă;
Atitudine pozitivă și proactivă.

BENEFICII OFERITE

Salariu;
Tichete de masă în valoare de 30 lei/zi;
Transport asigurat la sediu / de la sediu;
Reduceri semnificative la achiziția de produse Misavan;
Bonusuri și prime cu diferite ocazii.

Cu o experienţă de 20 ani ca furnizor de produse de curăţenie, ne orientăm activitatea către mai multe direcţii business: retail, HoReCa, medical, office, diferite industrii. Portofoliul cuprinde produse de curăţenie, menaj, produse din hârtie şi plastic, produse de ambalare, din carton şi unică folosinţă, candele şi dispensere.
Ne dorim sa #trecem Romania pe curat!