Sef de tura- Inginer mecanic

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

EDUROM (consultanta resurse umane) cauta Sef de tura pentru clientul sau companie multinationala cu o vechime de peste 50 de ani, specializata in productia de piese pentru industria auto.

RESPONSABILITATI:
Alocarea prioritatilor de lucru, masinilor si resurselor in functie de planul zilnic si saptamanal.
Pregatirea utilajelor sau schimbarea referintelor diverselor utilaje si aprobarea procesului de fabricatie.
Gestionarea uneltelor: achizitionarea uneltelor necesare, aprovizionarea de unelte in fiecare post de lucru (dimineata si seara), controlul uneltelor pentru ascutire.
Lansarea ordinelor de fabricatie.
Controlul si indeplinirea termenelor de livrare a uneltelor.
Coordonarea si indeplinirea planului de intretinere preventiva.
Supravegherea operatiilor de intretinere preventiva si colectiva.
Asigurarea indeplinirii standardelor de calitate in postul de lucru.
Asigura folosirea corecta a documentatiei specifice, in atelier.
Sustinere in planificarea fabricii, instalatiilor, echipamentelor si utilajelor.
Gestionarea si inregistrarea productiei si intretinerii si totodata elaborarea rapoartelor zilnice.

CERINTE

Experienta de lucru intr-un post similar 3 ani - OBLIGATORIU
Absolvent studii superioare in domeniul tehnic: Facultatea de Mecanica.
Cunostinte de limba engleza cel putin nivel mediu - OBLIGATORIU
Cunoasterea limbii spaniole reprezinta un avantaj.
Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point, Net).
Domiciliu stabil: Iasi.

Cautam o persoana matura, cu experienta in domeniul productiei si abilitati dezvoltate de coordonare a echipelor de lucru.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant adecvat pregatirii si experientei;
- mediu de lucru orientat catre performanta;
- se asigura program de pregatire de 1 luna in Spania.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de consultanta in domeniul resurselor umane