Responsabil administrativ si financiar

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectiv : Stabileşte prin proceduri şi indicaţii metodologice cum trebuie executate operaţiunile legate de politica economico-financiară a firmei, asigură şi urmăreşte realizarea lor la nivel de firmă.

Responsabilitati :

*Este responsabil de calitatea activităţii financiar-contabile a societăţii şi corectitudinea analizelor economice;
*Menţinerea capacităţii de plată a societăţii;
*Efectuarea corectă şi la timp a calculului drepturilor băneşti ale personalului angajat al firmei;
*Intocmire situatii fiinaciare trimestriale si anuale (bilant contabil, cont profit si pierdere);
*Indeplinirea la timp şi întocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de Managerul General;
*Stabilirea corecţiilor bugetare şi de executare a acestora (în colaborare cu managementul);
*Reprezentarea firmei la întâlniri ce au ca obiect problemele economico-financiare ale firmei;
*Elaborarea şi comunicarea procedurilor de lucru la nivelul firmei în probleme de gestiune a patrimoniului;
*Organizarea inventarierii patrimoniului
*Respectă prevederile normativelor interne şi procedurile de lucru privitoare la postul său.
*Adoptă un comportament în măsură să promoveze imaginea firmei;
*Se implică în vederea soluţionării situaţiilor de criză care afectează firma;
*Reprezinta societatea in fata organelor de control;

CERINTE

Candidatul ideal :

Cunostinte necesare :

*Cunoştinţe solide de contabilitate si legislaţie financiar-contabilă;
*Cunoştinţe solide de operare PC si soft-uri financiar – contabile;
*Experienta in coordonarea unei echipe financiar- contabile (minim 3-5 ani);

Aptitudini necesare:

*Aptitudine generală de învăţare, comunicare si negociere;
*Planificare şi organizare a operaţiilor şi activităţilor;
*Atenţie concentrată şi distributivă ;
*Capacitate de a lua decizii si de a lucra cu oamenii ;
*Rezistenţă la stres.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

*Mediu de lucru international, intr-o continua dezvoltare;
*Pachet salarial atractiv;
*Cursuri de limba franceza gratuite.

DESCRIEREA FIRMEI

Vino in Echipa nOastra !
Suntem o echipa de leaderi pe piata de consultanta in afaceri si management cu o Vasta Experienta in livrarea de sOlutii de business internationale.
Ne aflam in continua crestere si expansiune in Romania de peste 8 ani !
Activitatea noastra consta in oferirea unei palete largi si diversificate de servicii integrate catre clientii nostri, fiind specializati in Achizitii si Logistica, Calitate si Management de Proiect, Resurse Umane, Financiar si IT.