Regional Sales Manager - Nord Est ( based in Iasi or Bacau)

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea cu succes a echipei din subordine
- dezvoltarea de oportunitati de business pe zona alocata
- gestionarea eficienta a portofoliului de clienti actuali
- strategie comerciala

CERINTE

Pentru clientul nostru , liderul regional în domeniul tehnologiei vopselelor şi lacurilor, în zona Sud-Est Europeană, recrutam REGIONAL SALES MANAGER pentru zona de Nord Est , pentru divizia Arhitectural.
Domiciliul candidatului : Iasi sau Bacau

Cerinte:
• Experienta in vanzari – minim 5 ani (experienta in domeniul materialelor de constructii/ finisaje constituie un avantaj);
• Experienta in dezvoltarea Planului de afaceri regional (identificarea oportunitatilor de vanzare pe canalele retail si B2B in regiunea alocata);
• Aptitudini ridicate de dezvoltare a canalului B2B (via Distribuitori si/sau parteneri B2B);
• Experienta in coordonarea echipelor de vanzari/ distribuitori (people management skills);
• Capacitate de a lucra in echipa;
• Dorinta de dezvoltare a subordonatilor si capacitate de delegare;
• Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual.
• Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
• Capacitate de analiza si sinteza;
• Capacitatea de a rezolva problemele;
• Spirit de ordine si disciplina;
• Abilitati excelente de vanzare si negociere;
• Capacitate de relationare si comunicare persuasive;
• Capabilitatea de a lucra cu deadline-uri stranse;
• Proactivitate sporita;
• Operare PC: Word, Excel, PowerPoint;
• Atitudine de invingatori;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitv
- masina, telefon, laptop

Va multumim anticipat pentru toate aplicatiile, insa doar candidatii compatibili vor fi contactati in vederea unui interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.