Regional Sales Manager- Moldova

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

studii superiore finalizate preferabil in domeniul financiar/economic/administrativ;
disponibilitate la deplasare si carnet auto Ctg B;
experienta pe o pozitie similara in domeniul FMCG, Distributie Van Sales constituie un real avantaj;
abilitati antreprenoriale si de coordonare;
persoana de inalta tinuta morala si profesionala;
experienta in management, organizare echipe si gestionare bugete.

CERINTE

Coordonarea punctelor de lucru din Iasi si Bacau;
Dezvoltarea strategiei de vanzare pe zona Moldovei si S-E (ulterior se vor deschide noi puncte de lucru in zona de S);
Stabileste obiectivele de vanzare anuale pe zona si sprijina echipa pentru realizarea acestora;
Analizeaza distributia pe zona si concurenta;
Monitorizeaza situatia vanzarilor, incasarile zilnice ale agentilor van-sales, precum si datorile clientilor;
Organizarea activitatii oamenilor din subordine: Area Sales Manager, Agenti vanzare van sales si gestionari, cca 18 persoane;
Urmarirea indeplinirii targetelor/furnizor;
Reprezinta compania in relatiile cu consumatorii si autoritatile locale.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant format din parte fixa+ comisioane si bonificatii in functie de realizari;
Posibilitati de dezvoltare profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.