Programator WEB - PHP

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la dezvoltarea proiectelor noi sub coordonarea unui team leader
- asigura intretinerea si dezvoltarea proiectelor existente (modificari, optimizari de cod, implementare de cerinte suplimentare conform specificatiilor)

CERINTE

- o persoana dinamica, activa
- cu abilitati si solide cunostinte profesionale din domeniu
- team player, simtul umorului "constituie un avantaj"
- atentie la detalii, creativitate, entuziasm, initiativa, sociabilitate si originalitate
- capacitatea si ambitia de a invata lucruri noi si de a se perfectiona

Sunt necesare:
- cunostinte si experienta medie / avansata de lucru cu PHP, inclusiv OOP
- experienta medie / avansata in JavaScript
- cunostinte (X)HTML, CSS
- experienta si rapiditate in lucrul cu baze de date MySQL
- experienta minim 6 luni (sau dovedita prin portofoliu)

Reprezinta un avantaj:
- experienta de lucru cu AJAX
- cunostinte setari directive APACHE
- cunoasterea standardelor WEB 2.0
- prezentarea unui portofoliu cu aplicatii software realizate
- stapanirea tehnicilor si conceptelor de securitate in internet

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta: 400-1000 Euro/luna)
- integrare intr-o echipa tanara si dinamica
- program flexibil
- perioada de training
- bonificatii la finalizare de proiecte
- colectiv de munca prietenos, fara birocratie
- sefi OK :) ne pasa de bunastarea angajatilor si ajutam oricand se poate pe plan personal si profesional
- cresteri salariale in functie de rezultate (incurajam performanta)