Programator Java

S.C. The Red Point S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltare aplicatii Java Enterprise, 3-tier

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil IT
- Excelenta stapanire a conceptelor object oriented si relational
- Cunostinte si experienta de programare in SWING
- Cunostinte foarte bune de Java, patternuri OO si J2EE
- Minima experienta de programare pe platforma J2EE (EJB)
- Experienta in lucru cu JBOSS, Eclipse, XDOCLET, ANT constituie un avantaj
- Experienta in utilizarea unor metodologii de dezvoltare a aplicatiilor software
- Cunoasterea limbii engleze;
- Abilitati de comunicare si tenacitate;
- Spirit de echipa;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, in functie de experienta si de rezultatele obtinute;
- Posibilitati de negociere periodica a salariului;
- Conditii de munca la standarde occidentale;
- Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica;
- Perspective de promovare si afirmare profesionala

S.C. The Red Point S.A. este o companie ieseana specializata in software si web development.
Domenii de activitate :
- Sisteme integrate Enterprise Resource Planning
- Customer Relationship Management
- Document and Information Flow Management
- Supply Chain Management
- Project Management
- Data Warehouse Management
- Warehouse Logistics
- University Management
Servicii:
- Software development
- Solutii (sisteme) generice, aplicabile unei arii vaste de domenii de activitate, institutii publice si companii private
- Sisteme dedicate, dezvoltate pe specificatiile clientului
Competenta profesionala si implicarea totala a echipei au determinat lucrul la proiecte ample, implementate in companii cu standarde de calitate ridicate.
The Red Point este compania in care persoane inteligente si motivate isi pot accelera dezvoltarea profesionala. In intreaga companie, exista un mediu in care gandirea inovativa este incurajata, iar initiativa este rasplatita. Investitia in angajatii nostri este consistenta. De asemenea, politica noastra vizeaza investitia in dezvoltarea echipelor.
Echipa The Red Point este gata sa va primeasca. Daca doriti sa gasiti un mediu pentru a va transforma scopurile profesionale in rezultate si pentru a va dezvolta cariera, aveti oportunitatea sa alegeti The Red Point. Veti fi surprins sa aflati cat de bine pozitionati sunteti pentru succes!
Compania The Red Point este partenera SAP AG si are certificare ISO 9001:2000 acordata de SRAC.