Profesor de limba franceza

People Centric

Job expirat

RESPONSABILITATI

Grupul Pentalog recruteaza pentru agentia din Iasi un profesor de limba franceza, responsabil pentru insusirea limbii franceze de catre colegii programatori, ingineri, si nu numai. Proiectele alocate in care angajatii Pentalog sunt implicati, presupun interactiunea atat in scris cat si verbal cu renumiti clienti de talie internationala.

Pentru optimizarea nivelului de limba franceza, se lucreaza in grupuri mici de persoane sau individual.
Candidatul ideal este absolvent al Facultatii de Litere, cunoaste limba franceza – scris/citit/vorbit – la nivel avansat, isi practica profesia cu pasiune si stie sa transmita si celorlalti cunostintele sale.

CERINTE

Cerinte:

- Absolvent(a) al(a) Facultatii de Litere;
- Limba franceza – nivel avansat – obligatoriu;
- Minim 4 ani de experienta in predarea limbii franceze;
- Excelent nivel comunicational si interpersonal;
- Excelente abilitati de predare si evaluare;
- Foarte bune abilitati de organizare, flexibilitate si adaptabilitate.

Constituie un avantaj:

- Experienta de munca in Franta;
- Experienta ca profesor de limba franceza la Alianta Franceza sau la Institutul Francez;
- Cunostinte legate de domeniul IT.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, care include mai multe tipuri de prime;
- Posibilitati de promovare si de dezvoltare a unui plan de cariera;
- Integrarea intr-un mediu de lucru dinamic, multicultural;
- Tichete de masa;
- Asigurare de sanatate

Agentie web de recrutare pentru piata TIC si specializata pe tehnologiile web 2.0, People Centric depaseste barierele recrutarii si ofera in plus o echipa de consultanti cu dubla specializare in resurse umane si IT si instrumente recrutare in mod Saas dedicate, care permit clientilor sai sa fie productivi in actiunile lor de recrutare IT, dar si sa-si dezvolte propria marca de angajator si imaginea de recrutor.