OFFICE MANAGER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Transmiterea catre toate departamentele a tuturor informatiilor contabile necesare pentru buna desfasurare a activitatii societatii (relatiilor cu clientii si cu furnizorii)
- Transmiterea informatiilor, datelor si documentelor necesare departamentelor aferente relationarii cu interimarii si clientii (contracte de munca, buletine de plata, detalii privind salarizarea, contracte de punere la dispozitie/recrutare, facturi, situatii ale incasarilor/facturilor scadente, etc)
- Intocmirea facturilor, urmarirea incasarilor, intocmirea si virarea lunara a salariilor, intocmirea situatiilor privind cifra de afaceri, valoarea salariilor, TVA intracomunitar
- Intocmirea contractelor de munca temporara, inregistrarea angajatilor, respectarea legislatiei in vigoare
- Gestionarea resurselor financiare si administrative
- Mentinerea unei permanente legaturi cu banca
- Mentinerea unei bune legaturi cu societatea de contabilitate
- Urmarirea bunei desfasurari a activitatii de birou
- Realizarea saptamanala a sedintelor pentru stabilirea obiectivelor ce trebuiesc indeplinite si analiza modalitilor in care acestea se pot realiza
- Urmarirea realizarii unei bune colaborari intre departamente

CERINTE

- Cunostinte de contabilitate primara
- Cunostinte de legislatia muncii
- Abilitati de gestionare a resurselor financiare si administrative
- Cunostinte bune operare PC MS. Office – WORD, EXCEL, navigare internet
- Limba straina (franceza) scris/vorbit la nivel mediu
- Va rugam transmiteti CV cu fotografie recenta.