Manager Vanzari Acceptari Carduri

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cresterea retelei de acceptare carduri la comercianti
- Cresterea ratei de POS-uri active in total POS-uri si asigurarea indeplinirii target-ului lunar stabilit
- Asigurarea suportului necesar tuturor comerciantilor si instalarii la timp a terminaleor POS la comercianti
- Monitorizarea periodica, educarea si suportul comerciantii existenti
- Sustinerea, prin intreaga activitate desfasurata, a cresterii bazei de comercianti acceptanti a BT
- Identificarea si contactarea comerciantilor acceptatori de plati online cu scopul de a-i face clienti BT
- Satisfacerea nevoilor comerciantilor in conditii de profitabilitate pentru banca
- Vanzarea incrucisata a unor produse non-bancare
- Promovarea imaginii bancii si implicarea in actiuni si campanii specifice de atragere de clienti sau de crestere a utilizarii unor produse si/sau servicii de retail
- Gestionarea actelor comerciantului in conformitate cu Politica de Acceptare Carduri in vigoare
- Munca de teren

CERINTE

experienta profesionala:
- cel putin un an pe un post de vanzari.

- de preferat minim un an vechime in banca, pe un post comercial.

pregatirea necesara: studii superioare, cele economice reprezinta un avantaj
competente personale:
- disponibilitate pentru munca de teren

- computer: Microsoft Word, Excel, PowerPoint,

- capacitate de comunicare, spirit de echipa, negociere, organizare, abilitati tehnice, orientare spre client si spre rezultate, capacitatea de a urmari un plan de actiune precum si incadrarea in bugete si in perioade de timp prestabilite.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»