MANAGER RESURSE UMANE

Mentor Training S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea Departamentului de Resurse Umane;
- elaborarea strategiilor si politicilor de personal, impreuna cu managamentul companiei
- consultanta in vederea recrutarii si selectiei personalului acordata sefilor de departamente; sustinerea interviurilor preliminare;
- contribuie la actualizarea fiselor de post si crearea fiselor de post pentru pozitii noi;
- imbunatatirea si implementarea procedurilor si programelor de resurse umane;
- implementeaza si sustine sistemul de evaluare a performantei pentru angajatii companiei;
- participa la implementarea, derularea si comunicarea catre angajati a politicilor si procedurilor salariale la nivelul companiei, furnizand rapoarte de monitorizare;
- participa la identificarea nevoilor de training si dezvoltare pentru angajatii companiei; asigura suport administrativ pentru desfasurarea procesului de training in companie;
- asigura suport in implementarea si derularea planurilor de dezvoltare a carierei la nivelul companiei;
- asigura suport in derularea planurilor si programelor de comunicare interna, pregateste rapoarte de monitorizare;
- monitorizeaza relatiile de munca in cadrul companiei; participa in investigatii/anchete disciplinare; asigura mentinerea documentatiei necesare;
- Initiaza si asigura o comunicare constanta cu angajatii la nivelul companiei;
- colecteaza si prelucreaza informatii pentru a pregati rapoartele legate de activitatile de resurse umane;
- asigura respectarea cerintelor legale prin monitorizarea aplicarii masurilor cerute de legislatia in domeniul resurselor umane;
-estimeaza si gestioneaza bugetul de personal

CERINTE

- studii superioare in domeniul psihologiei, stiintelor economice sau comunicare;cursuri de specialitate in domeniul resurselor umane
- experienta de minim 2 ani pe un post similar (care sa acopere intreaga arie a domeniului: tehnici de recrutare, administrare personal, salarizare, evaluare, training);
- cunostinte foarte bune de limba engleza si de operare PC, programe de payroll
- disponibilitate la program prelungit;
-capacitate foarte buna de organizare,negociere, planificare si evaluare
-potential de lucru in echipa,dorinta de castig si dorinta de afirmare
- capacitate de fundamentare si luare a deciziilor rapida

BENEFICII OFERITE

-salariu foarte motivant
-posibilitate de afirmare
-un mediu profesionist si competitiv
-alte beneficii

Firma de recrutare, selectie si instruire de personal, cauta pentru clientul sau.