Linux administrator-limba italiana

Sc Biesse Solution Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- monitorizarea,solutionarea problemelor si administrarea retelei de servere linux a companiei
- asistenta tehnica clientilor în configurarea diverselor servicii/resurse din retea
- organizarea retelei de servere pentru a îmbunatati performanta acesteia
- îmbunatatirea continua a serviciilor oferite clientilor, bazata pe feed-back-ul acestora

CERINTE

Cerinte:
- experienta instalare servere fizice linux(Centos)/virtuale(Xen),optimizare,monitorizare,executare backupuri
- cunostinte de baza implementare/administrare securitate linux firewall,vpn's ;
- cunostinte de baza administrare servicii web(Apache),database(Mysql), optimizare
- cunostinte administrare servere voip/tehnologii voip constituie un avantaj
- experienta/abilitati administrare servere/device-uri remote
- seriozitate,calm,capacitatea de a lucra în echipa
- italiana sau engleza - mediu

BENEFICII OFERITE

-bonusuri
-card de sanatate Arcadia Hospitals

Established in 2010 Biesse Solution (BSS-ONE) is a complete IT solutions company, providing software development and IT services to corporations worldwide. Bss-One’s world-class offshore services offer cutting-edge IT solutions across a range of industry and technology segments to Enterprises and Independent Software Vendors.