Junior Recruiter (Consultant recrutare)

USTravel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza cerintelor pentru profilele candidatilor
- Cautarea in baza de date proprie si contactarea celor mai potriviti candidati, precum si abdatarea bazei de date
- Evidenta portofoliului propriu de candidati (contactare, interviu, observatii, etc)
- Postarea de anunturi pentru job-uri disponibile
- Diverse evidente,organizare documente
- Curierat, mentinerea relatiei cu candidatii

CERINTE

- Absolvent/a studii superioare
- Foarte bune cunostinte de limba engleza, nivel avansat
- Cunostine avansate de Ms Office
- Foarte bune abilitati organizatorice si de comunicare
- Abilitati de organizare si orientare spre detaliu
- Initiativa,proactivitate,loialitate si flexibilitate
- Abilitati de coordonare
- Maxim 1 an experienta dobandita in vanzari (sales) / promovare (promotion), ca asistenta (assistant manager), office manager, call-center sau relatii cu publicul (public relations)

BENEFICII OFERITE

- pachet excelent pentru cei care doresc sa inceapa o cariera in resurse umane (salariu + bonusuri de performanta)
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu placut, intr-o companie in dezvoltare
- echipa tanara si conditii de lucru profesionale

US TRAVEL este o organizatie care se adreseaza tinerilor, in special studentilor dornici de un schimb cultural international de tip work and travel sau au pair.

Programele US Travel inseamna munca imbinata cu distractie, schimb de experienta versus mentalitate, socializare intr-un mediu inedit...provocarea ta pentru anul 2009!

US TRAVEL este reprezentata de o echipa de profesionisti, oameni dinamici, dedicati si responsabili care stau la dispozitia ta cu cele mai tari job-uri, cele mai avantajoase conditii si asistenta 24/7.

Inca din anul 2005 punem la dispozitia ta locuri de munca in Statele Unite ale Americii dar si pe Batranul Continent: Spania, Grecia, Franta, Italia si Marea Britanie.

Pentru mai multe informatii acceseaza www.ustravel.ro sau www.work-travel-ro.ro si viziteaza-ne in Timisoara, Arad, Oradea sau Iasi.