Junior Product Manager

SC CONEX DISTRIBUTION SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Analizarea vanzarilor pe fiecare brand in parte;
• Elaborarea forecast-ului achizitie/vanzari pentru luna urmatoare;
• Analizarea si optimizarea stocurilor;
• Elaborarea de propuneri in vederea eliminarii stocurilor nevandabile;
• Analizarea si pozitionarea poduselor in piata;
• Analizarea concurentei;
• Propunerea de promotii;
• Elaborarea de propuneri privind dezvoltarea de game si branduri noi;
• Mentinerea contactului cu partenerii firmei;
• Gestionarea bazelor de date in Excel.

CERINTE

• Studii superioare;
• Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa in limba romana si engleza;
• Cunoasterea altor limbi straine reprezinta un avantaj;
• Cunostinte avansate de operare PC - MS Office;
• Abilitati creative/inovatoare, initiativa, fire energica, flexibilitate, receptivitate;
• Abilitati de planificare si organizare, gandire strategica, capacitate de analiza si sinteza;
• Competente de a lucra in echipa;
• Asumarea responsabilitatii;
• Corectitudine si loialitate.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant, corelat cu performanta;
• Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
• Posibilitate de afirmare si acces la activitati complexe;
• Mediu de lucru dinamic, stimulativ.

S.C. CONEX DISTRIBUTION S.A. a fost infiintata in 2003 pentru a sustine activitatea de distributie a companiilor din cadrul Grupului care au ca domeniu de activitate productia pentru piata auto. Datorita extinsei retele de vanzare pe aceasta piata, Conex Distribution si-a dezvoltat considerabil portofoliul de produse.Astfel, inceputul anului 2004 a reprezentat cel mai bun moment pentru a intra pe piata nationala cu o gama variata de produse destinate autovehiculelor. In prezent colaboram cu cei mai importanti producatori si importatori romani de piese si accesorii auto, oferta fiind completata si de furnizorii straini cu care s-au stabilit deja parteneriate.