Junior Online Marketing Specialist

Sinaps Marketing

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Concepi, administrezi si optimizezi campanii Google AdWords si Facebook
- Dezvolti si implementezi impreuna cu echipa strategii prin care atingi KPIs stabiliti
- Comunici cu clientii si echipa pentru atingerea obiectivelor
- Rapoarte periodice pentru clientii administrati
- Participi la intalniri cu clientii activi si potentiali
- Vii in mod activ cu sugestii de Usability si testare a landing page-urilor

CERINTE

- Cunoasterea limbii engleze
- Cunoasterea mediilor de promovare online: Google,social media,afiliere si e-mail marketing;
- Cunostinte solide de Microsoft Office, in special Word si Excel
- Orientare catre client: rezolvarea problemelor si identificare de oportunitati
- Constituie un avantaj cursurile, calificarile si trainingurile in domeniile google adwords, marketing , comunicare online sau vanzari;

BENEFICII OFERITE

- Internship platit pentru o perioada de 3 luni cu posibilitatea de angajare fulltime
- Vei lucra in singura agentie partenera Google AdWords din Iasi
- Echipa tanara si dinamica

Sinaps este o agentie partenera Google, specializata in marketing online, ce ofera o gama completa de servicii de promovare.