Junior Java Developer

Atek Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltare si implementare de solutii bazate pe tehnologii Java
- proiectare si implementare GUI in AWT, HTML, XML
- programare baze de date: SQL, JDBC

CERINTE

- student sau absolvent facultate de profil
- cunostinte bune de Java
- tehnici de programare orientata obiect
- limba engleza mediu/avansat
- flexibilitate, dorinta de perfectionare

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- posiblitati de perfectionare profesionala
- oportunitatea unei cariere intr-o companie dinamica si inovativa

Atek Software este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de aplicatii informatice dedicate, consultanta de specialitate in dezvoltarea de proiecte de integrare hardware/software, analiza de sistem si dezvoltare de solutii informatice.

Principalele domenii de activitate:
- Dezvoltarea aplicatiilor software, integrare de sisteme
- Dezvoltare si implementare de solutii e-Government
- Dezvoltare si implementare de solutii e-Learning