Internship Platit Marketing

Sentio Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Implementeaza si dezvolta strategii de comunicare online pentru rețelele de social media (Facebook, Twitter, LinkedIn etc.);
Gestionează şi optimizează campanii de tip Google AdWords, SEO etc.
Colaboreaza cu agentiile de servicii online in dezvoltarea si implementarea strategiei de comunicare de tip online si digital;
Dezvolta materiale de comunicare (comunicate de presa, newslettere si materiale de comunicare cu scop intern si extern);
Gestioneaza activitati de PR;

CERINTE

Cerinte:
• Abilitati de comunicare si persuasiune;
• Dinamism, proactivitate si initiativa;
• Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
• Abilitati de organizare;
• Studii superioare finalizate sau in curs - de preferat in domeniul economic;
• Capacitate de integrare in echipa deja formata si de colaborare permanenta cu colegii;
• Abilitati de operare PC;
• Cunoasterea limbii engleze (nivel mediu - avansat).
Trimiteti CV-ul la adresa hr@sentio.ro pana la data de 29 mai 2015. Va rugam sa mentionati in subiectul e-mail-ului postul pentru care aplicati.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de Publicitate