Internship Online Marketing Assistant

SC. Roen Connection SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrare site-urile companiei in WordPress and HTML
- Prezenta in Social Media (Facebook, Linkedin, Twitter)
- Conceperea de articole pentru blog si newsletter
- Utilizarea forumurilor pentru promovare
- Cunostinte minime Seach Engine Optimization
- Dezvoltarea de parteneriate cu colaboratori

CERINTE

Candidatul perfect ar trebui sa intruneasca urmatoarele:
- sa aiba o diploma de absolvire/in curs in domeniul Marketing sau Comunicare
-bune abilitati de comunicare si creativitate
-experienta in utilizarea pachetului Microsoft Office( Word, Excel, Power Point), Acrobat
-un avantaj daca poseda cunostiinte de InDesign sau Photoshop
-nivel avansat de cunoastere a limbii engleze (atat oral cat si scris)
-bune abilitati de time management si internet research

BENEFICII OFERITE

Programul de Internship nu este platit insa sunt alte avantaje pe care le poti lua in considerare:
- Mediu de lucru atractiv intr-o echipa tanara si dinamica
- Posibilitatea de a lucra intr-o organizatie cu clienti din intreaga lume
- Asimilarea de cunostinte noi din domeniul Marketingului Online
- Recomandari pentru viitoare aplicatii si oportunitati de angajare

Program: 4 ore pe zi, Luni-Vineri

Companie care presteaza servicii de customer service si call center pentru companii de taxi UK