Instructor auto

SC Ellyssa Driving School SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru siguranţa ta ! Scoala de soferi "Ellyssa Driving School" Iasi

Scopul nostru este de a oferi un alt mod de pregătire a cursanţilor punând un accent deosebit pe educarea lor în spiritul conducerii preventive şi al politeţii rutiere, al conducerii ecologice si civilizate în spirit european.
Totodata, dorim sa oferim servicii de cea mai înaltă calitate, astfel încât cursanţii să fie foarte bine pregătiţi, atât teoretic cât şi practic, să poată obţine permisul de conducere şi să conducă fără emotii într-un trafic din ce în ce mai aglomerat.

”Începătorii de azi … Sunt viitorii profesionişti de mâine, contează doar cine îi învaţă !!!”

CERINTE

Conditii obligatorii:
- Permis de conducere valabil categoria B;
- Atestat profesional instructor auto valabil categoria B;
- Studii superioare sau medii;
- O persoana autodidacta in ceea ce priveste dobandirea de noi cunostinte necesare dezvoltarii personale si profesionale.
Calitati:
- Consecvent;
- Perseverent;
- Comunicativ.

Aptitudini:

- Abilităţi pedagogice şi de comunicare;
- Consecvenţă, atitudine pozitivă, calm, răbdare, perseverenţă;
- Disponibilitate şi adaptabilitate rapidă în însuşirea de noi cunoştinţe necesare dezvoltării profesionale şi promovarea acestora;
- Putere de concentrare, atenţie distributivă şi acuitate vizuală;
- Reacţii rapide;
- Să fie o persoană de încredere;
- Să fie disciplinat, punctual şi să manifeste solicitudine;
- Să dea dovadă de colegialitate şi respect;
- Să dea dovadă de fidelitate faţă de societatea in care îşi desfăşoară activitatea;
- Să fie conştiincios şi să manifeste interes faţă de sarcinile şi atribuţiile ce-i revin;
- Să arate disponibilitate şi flexibilitate în ceea ce priveşte programul de lucru la solicitarea conducerii şcolii cât şi a cursanţilor.

BENEFICII OFERITE

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Postul de instructor auto reprezinta interfata dintre conducerea companiei si cursanti. De munca si performantele instructorului depinde succesul companiei si cel al cursantilor. Din acest motiv punem accent foarte important pe selectia candidatului pentru acest job.
Acest post este creat în scopul formării cunoştinţelor, priceperilor şi deprinderilor de a conduce autovehicule a cursanţilor astfel încât aceştia să poată promova examenul în vederea obţinerii permisului de conducere;
Instructorul şcolar auto predă teoria conducerii şi cunoştinţe de întreţinere a autovehiculului, precum şi cursuri de conducere practică;
De asemenea, predă regulile şi reglementările cu privire la circulaţia autovehiculelor pe drumurile publice şi traficul rutier ("codul rutier"), potrivit categoriilor de vehicule pentru care este autorizat.

Responsabilitati:
- Sustinerea suportului de curs si indrumarea cursantilor pentru eficienta invatarii;
- Instruirea teoretica in cunoasterea si conducerea autovehiculului;
- Instruirea si indrumarea practica a cursantilor in vederea formarii priceperilor si deprinderilor in conducerea autovehiculului;
- Examinarea, testarea cunostintelor si deprinderilor formate;
- Indrumare si consiliere in vederea promovarii examenului pentru obtinerea permisului de conducere;
- Mentinerea unui foarte bun procentaj de promovabilitate in obtinerea
permisului de conducere.

Beneficii si performanta:

Beneficiile jobului sunt date de specificul muncii de instructor auto, cum ar fi:
- Dezvoltarea personala prin interrelationarea cu diverse categorii de persoane ;
- Utilizarea cunostintelor, aptitudinilor a experientei la un nivel superior;
- Stilul de munca dinamic dar relaxant;
- Informarea si invatarea permanenta; etc.