Inspector Receptii

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizează recepţia tehnică, recepţia la terminarea lucrărilor şi recepţia finală a lucrărilor de investiţii realizate de terţi în baza contractelor de asociere;
- Realizează recepţia tehnică, recepţia la terminarea lucrărilor şi recepţia finală a branşamentelor;
- Realizează punerea în funcţiune a instalaţiilor de utilizare;
- Verifică conţinutul Cărţilor Tehnice pentru lucrările la care urmează să realizeze recepţia tehnică;
- Realizează recepţia lucrărilor de mentenanţă, prestate de Serviciile Tehnice şi de terţi;
- Exercita şi alte sarcini care decurg în mod natural din domeniul său de activitate, fiind atribuite de superiorul sau pe baza cunoştinţelor sau aptitudinilor sale și conduce autovehiculul din dotarea unității ori de câte ori îndatoririle de serviciu impun acest demers;
- Are obligatia de a indeplini si respecta Regulamentul Intern, CCM-ul, ghidurile, directivele, instructiunile si procedurile de lucru (Sistemului de Management Integrat al EDRO, conform ISO 9001, ISO 14001 si OHSAS in vigoare), precum și orice alte reglementări interne sau externe specifice din domeniul sau de activitate:
- Are toate atribuțiile si sarcinile ce decurg din aplicarea si respectarea cerinţelor de securitate şi sănătate în muncă, situaţii de urgenţă, protecția mediului si sistem de management integrat, conform anexei care face parte integrantă din prezenta.

CERINTE

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, compania E.ON Distributie Romania organizatie multinationala de prestigiu, activa in domeniul energetic, un Inspector Receptii.

Candidatul ideal:
- Studii superioare specializare: Petrol-Gaze, Instalaţii, Construcţii Civile şi Industriale sau Politehnic;
- Experienţă practică necesară: minim 3 ani ca instalator autorizat - EGIU;
- Cunoaşterea prevederilor legislaţiei în vigoare legate de activitatea de distribuţie a gazelor naturale (Legea 123/2012, HGR 1043/2004, Normele Tehnice in vigoare, etc.).
- Instalator autorizat EGIU;
- Capacitate de analiză, abilităţi de comunicare şi analitice;
- Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului;
- Deţinător de permis de conducere categoria B.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro