Inspector laborator tratamente termice

IG Watteeuw Romania - Iasi

Job expirat

RESPONSABILITATI

Validarea calitativa a proceselor de tratament termic:cementare;nitrurare etc
- receptia materialelor
- analiza neconformitatilor(defectelor) ce pot avea ca cauza tratamentul termic sau materia prima
- suport tehnic

CERINTE

- Absolvent al Facultatii "Stiinta si Ingineria Materialelor"
- cunostinte si experienta operare PC (Xcel,word..)
- limba engleza
Constituie avantaj:
- experienta in laborator metalografic
- experienta in receptia materiilor prime-calitativ
- a doua limba straina

BENEFICII OFERITE

pachet & beneficii salariale in conformitate cu responsabilitatile postului si CCM aplicabil in companie

Watteeuw ofera solutii individualizate pentru roti dintate si componente pentru a imbunatati si consolida activitatea OEM-urilor, liderilor in productia de cutii de viteza si a pietei de piese de schimb.

Clientii nostri se pot baza pe produse de cea mai buna calitate, customer service individual, support pentru cercetare si dezvoltare si nu in ultimul rand integrare logistica in lantul de aprovizionare specific.