Inginer mecanic - utilaj tehnologic si masini agricole

AGROPAN IMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza mentenanta si service-ul pentru utilajele agricole mari si utilaje de constructii (terasament) din baza tehnica .
- Efectueaza diagnoza electrica si electronica;
- Receptioneaza utilajele, verifica punerea lor in functiune si instruieste operatorii;
- Monitorizeaza asamblarea si dezasamblarea componentelor in functie de indicatiile tehnice;
- Ocazional, comanda piese de schimb si monitorizeaza stocul;
- Alcatuieste documentatia si raportarile necesare in conformitate cu obictivele asumate.
- Supervizeaza exploatarea tractoarelor si masinilor agricole din dotare;
- Planifica operatiile de intretinere si reparatii specifice parcului de utilaje;
- Intocmeste documente si instruieste personalul din cadrul punctului de lucru pe linie de SU si SSM;

CERINTE

- Studii superioare tehnice, specializare in electromecanica, mecanica agricola, mecanica industriala, utilaje de constructii;
- Cunostinte practice de mecanica, electrica/electronica, hidraulica;
- Minim 5 ani de experienta in mentenanta si service-ul utilajelor agricole si de constructii, in atelier, baza tehnica
sau direct pe teren;
- Cunostinte de diagnoza electrica si electronica - minim 1 an de experienta;
- Cunostinte medii de limba engleza - termeni tehnici;
- Cunostinte operare PC: Microsoft Office Word, Excel, si sisteme de gestiune informatica a datelor;
- Permis de conducere categoria B;
- Personalitate dinamica, harnica, serioasa si pasionata de mecanica

BENEFICII OFERITE

- Salar motivant in acord cu performanta.
- Mediu prielnic dezvoltarii profesionale si personale.
- Apartenta la o echipa dinamica si profesionista.

SC AGROPAN IMPEX SRL companie romaneasca,lider local al industriei de panificatie.
SC AGROPAN IMPEX SRL incurajeaza initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala.