Graphic Designer / Specilist DTP

S.C. Galaxy Design S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Galaxy Design, unul din principalii importatori de materiale promotionale din Iasi, in curand din Romania, cauta sa isi intregeasca echipa cu un grafician / specilist DTP. Daca iti surade ideea de a te alatura unei echipe dinamice in continua expansiune, de a lucra intr-un mediu de lucru profesionist, te asteptam alaturi de noi.

Trebuie sa stii ca standardul de calitate a serviciilor pe care le dorim a livra clientilor este unul foarte ridicat, drept pentru care avem aceleasi pretentii de la tine. Sa fii om, dedicat si pasionat.

Care vor fi responsabilitatile?
- executarea si adaptarea machetelor grafice pe baza solicitarilor de lucru cu respectarea termenelor stabilite (cataloage, flyere, brosuri, etc);
- preluarea si prelucrarea materialelor de tehnoredactat (text, imagini, layout de publicatie);
- verificarea materialelor (texte lipsa, imagini de proasta calitate care nu se pot tipari);
- verificarea fisierelor si pregatirea acestora pentru tipar;
- realizarea de bannere si newslettere promotionale;
- vectorizare & conceptie sigle;
- prelucrare imagini;
- mentenanta website-uri ale companiei;
- operare de diverse utilaje: cutter, printer digital, prese termice, printer flatbad, etc.

CERINTE

Ce criterii trebuie sa indeplineti?
- experienta minim 1 an intr-un job similar;
- cunostinte avansate de Corel Draw, Adobe Ilustrator, Adobe PhotoShop;
- capacitatea de a respecta termenele stranse;
- disponibilitate lucru peste program;
- aptitudini artisitice solide, notiuni de culoare, compozitie si design;
- abilitati de comunicare si prezentare;
- bune abilitati de relationare si organizare;
- capacitate de lucru in echipa;
- detinerea unui portofoliu cu lucrari personale in format digital - conditie obligatorie;
- reprezinta un avantaj cunostintele de webdesign si programare web (html, php, mysql, javascript);
- reprezinta un avantaj cunostinte in operarea de diverse utilaje de productie publicitara: cutter, printer digital, prese termice, printer flatbad, etc.
- reprezinta un avantaj prezentarea unei diplome de studii superioare.

BENEFICII OFERITE

Ce iti putem oferi (bonusuri, beneficii)?
- salariu motivant, raportat la implicarea in activitate si la realizarile firmei;
- plata orelor suplimentare;
- prime in functie de performante;
- spor de vechime;
- acces la baza de date cu resurse grafice;
- echipamente moderne;
- sprijin total pentru initiativele de dezvoltare a business-ului;
- posibilitatea cresterii pe plan profesional;
- asigurare servicii masa;
- asigurare transport la birou.

DESCRIEREA FIRMEI

Cine suntem?
Suntem o echipă tânăra, formată pentru a putea face faţă cerinţelor actuale ale pieţei, dar mai ales cerinţelor clienţilor.

Ce oferim?
Import, personalizare si distributie materiale promotionale.

De ce noi?
Negociem, ne adaptăm cerinţelor clientului, oferim soluţii la cele mai convenabile tarife... dar păstrăm standardul de calitate. Produsul final pe care îl oferim satisface pe deplin cerinţele clienţilor fiind un rezultat al lucrului într-o echipă specializată, echilibrată şi bine organizată.