Farmacist/Asistent farmacie

Sc.A&B Pharm Corporation.Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Relationarea cu pacientii conform procedurilor firmei si fidelizarea acestora
- Eliberarea retetelor compensate si gratuite
- Prepararea de retete magistrale si elaborari
- Consilierea pacientilor in limitele competentelor de farmacist, acordand informatii si consultanta privind actiunea si administrarea medicamentelor;
- Respectarea principiilor eticii si deontologiei profesionale

CERINTE

- ESTE ABSOLVENT AL FACULTATII DE FARMACIE SI DETINE OBLIGATORIU DIPLOMA/CERTIFICAT DE MEMBRU AL COLEGIULUI FARMACISTILOR / ESTE ABSOLVENT SCOALA ASISTENT FARMACIE SI DETINE DIPLOMA/CERTIFICAT MEMBRU OAMMR.
- Orientare catre pacient
- Abilitati de comunicare si relationare
- Abilitati de lucru in echipa
- Abilitati de invatare rapida
- Atentie la detalii
- studii superioare de specialitate;
- experienta anterioara constituie un avantaj;
- cunostinte de operare PC;

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist si stabil , in cadrul uneia din farmaciile grupului in locatiile din Iasi, Piatra Neamt, Roman, Galati ,Botosani,Bacau
- PACHET SALARIAL MOTIVANT
- BUGET DE REALOCARE si LOCUINTA DE SERVICIU
- Programe de training in domeniul farmacologiei si al comunicarii cu pacientii
- Oportunitatea dezvoltarii si afirmarii profesionale intr-o echipa de succes

DESCRIEREA FIRMEI

Societate comerciala cu profil farmaceutic