Expeditor international cu limba maghiara

SC Premian Services Consult SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilităţi presupun activităţi de planificare şi organizare a tot ceea ce înseamnă soluţii de transport începând cu

* negocierea și contractarea serviciilor de transport internațional de mărfuri,
* căutarea de noi transportatori rutieri,
* verificarea poziției camioanelor,
* introducere și procesare comenzi,
* transmitere instrucțiuni de încărcare/descărcare camioane,
* urmărirea desfășurării contractului de transport,
* soluționare probleme transport şi finalizând cu încheierea şi respectarea contractelor.

CERINTE

Candidatul ideal

* Cunoaște limba maghiară și engleză, la nivel avansat
* Bune abilități de comunicare, convingere și negociere
* Atenție la detalii
* Studii superioare / medii

Reprezintă un avantaj experiența în abordarea telefonicăși cunoașterea pieței de transport din România, dar nu este o condiție eliminatorie.

BENEFICII OFERITE

Salariu, bonusuri și comisioane motivante în funcție de rezultate.
Locul de muncă este disponibil pentru sediul din Tomești - Iași

Compania pentru care recrutăm prestează servicii de depozitare, expediții interne și internaționale, transporturi rutiere de marfă în toată Europa. Compania este membră a Uniunii Societăților de Expediție din România și a Asociației Române de Transport Rutier Internațional.