ECONOMIST CONTABIL

firma de evidenta si expertiza contabila

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea/verificarea evidentelor contabile la nivel de balanta de verificare/Bilant pentru clientii din portofoliul alocat
- Prelucrarea si analiza documentelor primare ale clientilor
- Mentinerea legaturii cu clientii din portofoliu pentru acordarea de consultanta la solicitarea acestora
- Analiza situatiilor lunare si intocmirea de rapoarte catre clientii din portofoliu
- Determinarea impozitelor si taxelor si intocmirea declaratiilor prevazute de legislatia in vigoare
- Analiza fiselor sintetice de evidenta pe platitor de la ANAF
- Intocmirea statelor de plata si a platilor de contributii
- Introducerea datelor in Revisal (angajari, modificari, incetari)
- Intocmirea procedurilor de lucru pentru clientii din portofoliu si imbunatatirea continua a acestora

CERINTE

- persoana dinamica, atenta la detalii,
- bun organizator, capacitate de lucru in echipa si de a ajuta pe cei din echipa
- cu o buna capacitate de recunoastere si analiza a fenomenelor economice si fiscale
- disponibilitate la efort prelungit in perioadele de inchidere si raportare financiara
- temeinice cunostinte in utilizarea calculatorului: ms office, internet, softuri specifice contabilitatii Winmentor
- Experienta peste 3 ani in domeniu.

Firma ofera servicii de evidenta si expertiza contabila. De peste 14 ani lucram cu societati comerciale din diverse domenii de activitate servicii, comert si productie.
Oferim un mediu de munca calm, dinamic si competitiv.