Economist

Concord Service Center

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job
- activitati salarizare ( plata salariilor cash, plata transportului pentru salariati, consumul tichetelor, inregistrarea subventiilor de somaj)
- verificarea si inregistrarea operatiunilor de trezorerie (solduri si extrase bancare);
- gestionarea documentelor contabile (facturi intrare, facturi iesire, bonuri de consum, note de receptie)
- operarea platilor/incasarilor si emiterea chitantelor;
- completarea si inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
- operarea tranzactiilor in WinMentor;
- verificarea si listarea registrului de casa;
- completarea si depunerea declaratiilor contabile;
- inregistrarea notelor contabile;
- verificarea balantei si fisei de finante;
- intocmirea bilantului;
- verificarea stocurilor contabile si extracontabile;
- intocmirea, urmarirea si analiza bugetului trimestrial;
- participarea la sedintele organizate;

CERINTE

- studii superioare economice;
- experienta in domeniu minim 3 ani;
- experienta relevanta in aplicarea prevederilor legislatiei financiar-fiscale-contabile;
- experienta aprofundata in evidenta si conducerea evidentelor financiar-contabile si de gestiune;
- capacitate de lucru in conditii de activitate intensa;
- bun cunoscator al formelor de organizare a persoanelor fizice si/sau juridice;
- cunostinte solide in utilizarea computerului si a aplicatiilor Mentor, MS Office si a altor aplicatii specifice activitatii profesionale;
- buna capacitate de organizare;
- atentie mare la detalii, capacitate de analiza si initiativa;
- bune abilitati de comunicare si lucrul in echipa

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial avantajos;
- bonuri de masa;
- transport
- mediu de lucru placut;
- colectiv tanar;

Concord Service Center și Nera Computers sunt parte din grupul de firme Concord Global Services alături de cei trei parteneri: Concord Remarketing GmbH (Germania), Concord Remarketing LTD (UK) și Concord Remarketing LTD (Asia). Sunt unele din cele mai importante companii IT din Europa cu clienți din întreaga lume.
Nera Computers este compania cu peste 14 de ani experiență în domeniul IT din România. Portofoliul de clienți este unul vast, cuprinzând clienți de pe întreg mapamondul: Germania, Belgia, Olanda, UK, Polonia, Franța, Spania, Portugalia, Italia, Austria, Ungaria, Bulgaria, Grecia, Cipru, Israel, USA, China, Taiwan, Japonia etc.
Nera Computers este una din puținele firme din România ce ansamblează baterii pentru laptopuri și powebanks-uri.
Concord Service Center este una din cele mai importante companii de service IT din Europa. Reparăm , configurăm, testăm, recondiționăm o gamă largă de produse IT: laptop-uri, smartphon-uri, tablete, PC-uri, monitoare LCD, console de jocuri, căști, boxe, baterii, imprimante, HDD-uri, rețelistică etc. Lucrăm cu o multitudine de brand-uri recunoscute la nivel internațional cum ar fi: Lenovo, Apple, Toshiba, Dell, Beats, Asus, Acer, Hp, Samsung etc.
Credem in cea mai importanta resursa – resursa umana- de aceea investim in ea si ne dezvoltam continuu pentru a deveni o companie de top in Europa in urmatorii ani.