Director tehnic

Red Cat Corporation SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza proiectarea si implementarea de sisteme informatice

CERINTE

Studii universitare (Automatica – Calculatoare, Informatica sau echivalent)
- Cel putin 3 an de experienta ca web developer (ASP.Net) sau ca desktop application developer (WPF)
- Experienta in dezvoltarea de aplicatii software (Visual Studio 2010 - ASP.NET / WPF)
- Cunostinte avansate de ASP.NET / C#, Web Services, XML, XAML, AJAX, HTML, CSS, Javascript
- Cunostinte de SQL Server (2008)
- Cunostinte de OOP si Design Patterns
- Cunostinte de limba engleza (scris/vorbit)
- Persoana proactiva, motivata in a-si dezvolta si demonstra cunostintele
- Atent la detalii
- Persoana responsabila, cu bune abilitati de comunicare, capacitate de analiza si organizare
- Certificarile Microsoft constituie un avantaj
- Cunostinte de EntityFramework, WCF, WF, componente DevExpress, MVVM constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- perspective de dezvoltare a unei cariere de succes;
- posibilitatea dezvoltarii personale intr-un mediu dinamic, placut si flexibil.

Agentia de publicitate Red Cat Corporation s-a nascut din pasiunea si consecventa unei echipe dinamice si experimentate care crede ca se poate face publicitate de calitate la preturi competitive ce depasesc asteptarile. Filosofia echipei noastre este de a oferi servicii profesioniste si de a recomanda modalitatile optime pentru promovare, deoarece un client multumit este cea mai buna reclama.