DIRECTOR ECONOMIC

HOLDMANN EUROPE S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Noul nostru coleg va:
- Conduce, coordona, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a grupului;
- Institui proceduri referitoare la executarea de operatiuni legate de politica economico-financiara a firmei;
- Realiza proiectul de buget semestrial si anual defalcat;
- Intocmi la timp si in conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatii lunare, trimestriale, semestriale si anuale cu privire la principalii indicatori economico-financiari;
- Intocmi bilantul contabil si se va asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile;
- Realiza prognoza saptamanala si lunara de cash-flow pentru plati si va asigura efectuarea acestora;
- Asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, alte obligatii fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;
- Gestiona indicatorii lunari stabiliti si va propune masuri pentru indeplinirea obiectivelor financiare;
- Prezenta actionarilor rapoarte cu privire la rezultatele economico-financiare ale companiei;
- Propune masuri concrete si eficiente pentru inlaturarea situatiilor economice nefavorabile si se va documenta permanent in legatura cu problemele economico-financiare atipice;
- Organizeaza inventarierea anuala a patrimoniului si valorificarea rezultatelor inventarierii;
- Reprezenta compania in relatia cu organele de control si alte institutii financiare.

CERINTE

Ai putea fi tu daca ai:
- Studii superioare economice;
- Cursuri de specialitate: CODECS sau MBA;
- Atestat de Expert contabil (membru CECCAR) si Auditor financiar;
- Experienta semnificativa pe un post similar – minim 5 ani;
- Cunostinte solide de operare PC (MS OFFICE, Outlook);
- Cunostinte de operare in programe de contabilitate (WinMentor, ERP);
- Cunostinte de legislatie financiara si management financiar;
- Abilitati de comunicare, coordonare si organizare;
- Spirit de echipa dezvoltat.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Oportunitatea de a lucra alaturi de o echipa tanara si dinamica.

Daca te consideri persoana potrivita, trimite o scrisoare de intentie si un CV (cu foto) detaliat pana in data de 30 ianuarie 2009.
Confidentialitatea informatiilor este garantata!
Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

Compania HOLDMANN este prezenta in Romania de 14 ani, din dorinta de a oferi utilizatorilor profesionali din diverse domenii. Excelenta partenerilor si furnizorilor, cumulate cu devotamentul si pasiunea Echipei Holdmann, ne-au permis atingerea obiectivului initial - cel de a deveni lider traditional in vanzarea de echipamente, accesorii si consumabile pentru igiena si curatenia profesionala.

In acest moment suntem prezenti in toate orasele mari ale Romaniei, atat prin birouri si depozite proprii, cat si prin distribuitori locali. Peste 1000 de produse de baza de la furnizori de renume european, stau la dispozitia clientilor nostrii, raspunzand celor mai exigente solicitari in materie de igiena si curatenie profesionala.

Ca membru al prestigioasei organizatii International Sanitary Supply Association (ISSA) oferim consultanta, vanzare, post vanzare si service la cele mai inalte standarde.

Suntem in continua dezvoltare si iti oferim acum sansa sa te alaturi echipei HOLDMANN!