Director Comercial Firma de Paza si Protectie

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati principale:
• Urmarirea zilnica a activitatii personalului aflat in subordine pentru asigurarea aplicarii corecte a procedurilor operationale de OFERTARE
• Organizarea departamentului Comercial pe criterii de “cost efficiency”, in vederea optimizarii activitatii de ofertare/contractare aserviciilor
• Stabilirea strategiei specifice fiecarei directii de bussines pentru implemetarea/urmarirea optimului si a tuturor procedurilor comerciale prevazute.
Sarcini si indatoriri specifice:
• Asigurarea buclei de feed-back in urmarirea aplicarii procedurilor comerciale si a stocurilor optime;
• Stabilirea unor relatii bune cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale;

Responsabilitati ale postului:
• Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu clientii;
• Isi asuma responsabilitatea pentru propunerile de noi clienti, dupa ce a verificat pozitia in piata si standardele serviciilor oferite de catre acestia;
• Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine si pentru fluxul operational la nivelul departamentului pe care-l conduce.
Autoritatea postului:
• Coordoneaza intreaga activitate comerciala
• Concepe/Transmite spre aprobare/Executa planul de actiune individual pe subordonat - pentru cresterea vanzarilor
• Concepe impreuna cu Ddirectorul general strategiile comerciale prioritare in vederea atingerii target-urilor stabilite.

CERINTE

Studii obligatorii: universitare economice;
• Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri;
• Experienta in domeniul comercial de minim 4 ani; din care minim 2-3 ANI INFIRME DE PAZA
•bune cunostinte de limba engleza;
• Spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficienta;
• Excelente abilitati de utilizare a computerului (Word, Excel);
• Experienta intr-o functie de conducere si de coordonare constituie un avantaj;
• Reale si excelente abilitati de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

Salar fix +bonuri la indeplinirea targhetelor
Masina de servici, Laptop, internet mobil, telefon mobil