Copywriter

Calibrand SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la implementarea proiectelor alocate, cu specific in domeniul comunicarii si campaniilor publice integrate (ATL si BTL), sub coordonarea project manager-ului responsabil
- realizeaza concepte pentru campanii derulate (campanii publice integrate, campanii sociale, campanii comerciale)
- corecteaza si prelucreaza informatiile primite de la clienti pentru a se constitui in instrumente de comunicare specifice adaptate publicului tinta vizat
- urmareste implementarea consecventa a aceluiasi "tone of voice" in toate instrumentele de comunicare utilizate in cadrul unei campanii
- lucreaza la realizarea tuturor materialelor de marketing
- lucreaza impreuna cu echipa de grafica la realizarea materialelor de comunicare
- participare la elaborarea propunerilor de proiect/prezentari, sub coordonarea echipei de management

CERINTE

- studii superioare finalizate
- experienta in advertising/copywriting (pentru campanii integrate de comunicare/ATL şi BTL) - cel putin 2 ani
- experienta in redactarea de scenarii spoturi tv si radio, materiale promotionale, web content, comunicate de presa, materiale ajutatoare pentru publicitate si marketing
- abilitatea de a scrie materiale interesante, care sa corespunda cerintelor si specificului beneficiarului, adaptate profilului publicului tinta, cu un continut atractiv, concise, capabile sa atraga atentia
- o foarte buna intelegere a audientei tinta si mentinerea in permanenta a tonului vocii in conformitate cu audienta
- disponibilitate la program de lucru prelungit
- abilitatea de a genera idei rapid, usor
- punctualitate, seriozitate, flexibilitate
- capacitatea de a lucra cu deadline-uri foarte stranse

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial se negociaza functie de experienta si abilitati
- transport asigurat

DESCRIEREA FIRMEI

recrutare, selectie, evaluare de personal