CONTROLOR TEHNIC

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

EDUROM (consultanta resurse umane) cauta Controlor tehnic pentru clientul sau, companie multinationala cu o vechime de peste 50 de ani, specializata in productia de piese pentru industria auto.

Supravegheaza atent procesele de fabricatie in vederea depistarii defectelor si tinerii sub control a procentului de produse neconforme.
Relizeaza configurarea sau schimbul de referinte pentru diferite masini si aprobarea inceperii productiei.
Realizarea prereglajelor.
Realizeaza operatiunile de intretinere corectoare, urmarind prioritatile stabilite de seful de tura.
Descarcarea din gestiune a productiei.
Gestionarea depozitului de piese de schimb.
Asigura functionarea corecta a instalatiilor generale ale fabricii: incalzire, iluminare, extractia spanului etc
Elaboreaza operatiunile de intretinere preventiva, fisa de control si de pregatire, documentatii tehnice si de calitate pentru noi referinte.
Completaza registrul de avarii si propune actiuni de imbunatatire.

CERINTE

Experienta de lucru intr-un post similar de minim 3 ani - OBLIGATORIU
Absolvent studii superioare sau medii in domeniul tehnic: Electronica, Mecanica.
Cunostinte de limba engleza - nivel mediu - OBLIGATORIU
Cunoasterea limbii spaniole reprezinta un avantaj.
Cunostinte de CNC si robotica.
Constituie avantaj absolvirea unui curs de calificare in domeniu.
Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point, Net).
Domiciliu stabil: Iasi.

Cautam o persoana cu initiativa si simt de raspundere, orientata spre respectarea procedurilor de lucru si atingerea obiectivelor.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant adecvat pregatirii si experientei
- mediu de lucru orientat catre performanta
- se asigura program de pregatire de 1 luna in Spania

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de consultanta in domeniul resurselor umane