Contabil Junior

SC RUTILLI ADOLFO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate comerciala, specializata in transportul international de marfuri generale, angajeaza contabil junior.
Cautam persoane serioase, responsabile, dinamice, organizate, cu abilitati de lucru in echipa, interesate sa invete si sa se dezvolte in acest domeniu.

Descrierea jobului

Controleaza, proceseaza si inregistreaza deconturile de cheltuieli ale conducatorilor auto, in programul de contabilitate WinMentor.
Colaboreaza cu departamentele/punctele de lucru, in procesul de pregatire a unor rapoarte specifice firmei ;
Participa la procesul de pregatire si verificare a situatiilor necesare intocmirii facturilor lunare pentru serviciile de transport;
Participa la indosarierea, arhivarea si scanarea documentelor contabile in mod sistematic si cronologic;
Orice alte sarcini din sfera de activitate a firmei si din domeniul contabil / administrativ.

Program de lucru: L-V: 9.00 – 18.00, o ora pauza de pranz;

Rugam persoanele interesate :
- sa trimita cv-ul la adresa de email rodica.postolache@rutilli.ro

CERINTE

- studii superioare economice sau postliceale contabilitate;
- cunostinte bune de operare PC;
- cunostinte MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
- atentie sporita la detalii si respectare termene;
- cunoasterea programului WinMentor constituie un avantaj;
- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Avantaje:
- dezvoltare profesionala (training si asistenta permanenta din partea unor profesionisti in contabilitate);
- un pachet salarial atractiv și progresiv;
- seriozitate;
- atmosfera de lucru placuta;

RUTILLI ADOLFO S.R.L. este o societate de transport marfa infiintata in anul 2000. Societatea prestează servicii de transport marfa intern si international, servicii de logistica in transport, servicii de depozitare marfa si alte servicii adiacente transportului de marfuri.