Contabil

SC ALLMETECH TOOLS & MACHINES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea sarcinilor:
• Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori etc) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice, licitatii si ridicarile de numerar in lei si valuta;
• Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);
• Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
• Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
• Preia si verifica seturile de documente din departamentele comerciale;
• Verifica deconturile pentru deplasarile interne si externe;
• Intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
• Intocmeste lunar declaratiile de impozite, taxe si contributii aferente salariilor;
• Intocmeste lunar statele de salarii;
• Introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile documentelor efectuate de catre alte posturi;
• Intocmeste componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
• Intocmeste zilnic situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei, a cursului valutar;
• Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
• Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice;
• Intocmeste listele de inventar si participa fizic la acesta;
• Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica.

CERINTE

Profil candidat:
• Studii superioare in domeniul economic;
• Experienta de minim 3 ani in contabilitate;
• Cunoasterea programelor WinMentor si Revisal;
• Cunostinte de utilizare a calculatorului (MS Office);
• Cunostinte bune de limba engleza;
• Gandire analitica;
• Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
• Determinare;
• Capacitatea de a lucra rapid si cu termene limita stricte;
• Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:
• Catering pentru masa de pranz;
• Atmosfera de lucru placuta;
• Evolutia intr-o echipa tanara, dinamica si distractiva;
• Posibilitate de dezvoltare prin training, suport din partea conducerii si a colegilor;
• Salariu motivant;
• Seriozitate si promisiuni respectate;
• Teambuilding-uri.

SC ALLMETECH SRL (www.allmetech.com ) este intr-un continuu program de dezvoltare concentrat 100% pe nevoile clientilor si pe intelegerea sistemului afacerilor industriale actuale.
ALLMETECH ofera clientilor urmatoarele produse si servicii profesionale pentru profesionisti, din urmatoarele categorii:
- Scule aschietoare pentru operatiuni de strunjire, frezare, canelare, gaurire, filetare, debitare, alezare;
- Accesorii si portscule (dornuri, reductii, mandrine);
- Masini industriale (strunguri, freze, centre de prelucrare);
- Masini educationale (strunguri, freze);
- Aparatura de masura si control.
Produsele oferite trebuie sa fie integrate in solutii si solutiile trebuie sa fie integrate in cerintele clientilor, de aceea serviciile oferite de ALLMETECH® includ:
- consultanta tehnica pentru selectarea, testarea si folosirea sculelor aschietoare;
- consultanta tehnica pentru dotarea masinilor unelte;
- training pentru operarea si programarea masinilor unelte;
- servicii de instalare, punere in functiune, service si mentenanta;
- programare CAD / CAM.