Consultant Management de proiect

SC TRUMAN CONSULTANTS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea eligibilitatii proiectelor de investitii si a potentialilor Solicitanti de finantare;
- Realizarea documentatiei de finantare in cadrul proiectelor de finantare (Cerere de finantare, Plan de afaceri, Plan de marketing, Studiu de fezabilitate, Anexe, etc.);
- Participă alături de echipa de proiect la întocmirea dosarelor de finanţare (studii de piaţă, plan de afaceri, studii de fezabilitate, analiza cost-beneficiu);
- Elaborarea rapoartelor de progres trimestriale pe perioada de implementare a proiectelor;
- Organizarea procedurilor de achizitii in cadrul proiectelor, intocmirea dosarelor de achizitii;
- Intocmirea dosarelor aferente Cererilor de plată sau rambursare;
- Colaborarea cu Managerul de proiect, Consultantul financiar si Expert achizitii pentru implementarea proiectului, in conformitate cu reglementarile contractului de finantare;
- Respectarea termenelor limită stabilite împreună cu echipa de proiect.

CERINTE

Absolvent de studii superioare, Economist;
- Cunoștinte de management de proiect, organizarea de proceduri de achizitie;
- Cunoștințe operare PC: excel, word, adobe, outlook, Internet;
- Cunoștințe avansate de limbă engleză;
- Atitudine pozitivă, implicare și inițiativă în proiectele companiei;
- Abilități foarte bune de organizare, lucru în echipă și comunicare;
- Experiența în implementarea proiectelor de finantare/investitii constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Va oferim:
- posibilitatea construirii unei cariere in domeniul consultantei in fonduri nerambursabile
- posibilitatea de a invata de la colegi cu experienta in domeniu
- mediu de lucru placut, echipa tanara, dinamica

CV-ul si scrisoarea de intentie vor fi transmise la adresa de email: contact@truman.ro

Suntem o firmă de consultanţă în afaceri specializată în managementul proiectelor cu finanţare europeană şi sisteme de management al calităţii.