CONSILIER TEHNIC VANZARI

SC Materom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Prezentarea si promovarea produselor;
2.Aplica strategia de vinzari pe clientii gestionati;
3.Urmareste realizarea targetului;
4.Identifica produse pe baza cataloagelor de specialitate;
5.Proceseaza ofertele si comenzile clientilor din portofoliu conform standardului de ofertare/comanda.

CERINTE

Studii superioare tehnice;
-Experienta in domeniul vanzari piese auto;
-Bune cunostinte de operare PC: Word, Excel, Outlook (cunoasterea SAP constituie avantaj);
-Flexibilitate;
-Abilitati de organizare, planificare si comunicare;
-Meticulozitate si acuratete;
-Cunoasterea programelor de identificare piese auto constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie moderna in continua dezvoltare;
-Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic;
-Salarizare motivanta.

Importator si distribuitor de piese si accesorii auto originale si after-market.
Firma a fost infiintata in 1998, are sediul in Cristesti, jud. Mures si are deschise puncte de lucru in Bucuresti,Timisoara, Brasov, Iasi, Suceava, Pitesti si Constanta. In acest interval de timp firma a devenit unul din principalii importatori si distribuitori de piese si accesorii auto de pe piata din Romania.