Consilier Juridic

ERNA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Informeaza si consiliaza managementul si angajatii companiei in legatura cu evolutia legislatiei.
- Intocmeste formalitatile prevazute de lege in cazul modificarii actului constitutiv, asigurand inregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comertului.
- Redacteaza contracte civile si comerciale si verifica legalitatea contractelor incheiate de alte departamente.
- Reprezinta interesele societatii in relatia cu autoritatile publice sau cu diverse institutii private (primarii, notari, Oficiul Registrului Comertului, etc).
- Monitorizeaza si analizeaza legislatia, informand celelalte departamente cu privire la modificarile nou aparute.
- Participa la intocmirea tuturor actelor pentru demararea actiunilor in justitie.
- Tine evidenţa documentelor juridice.
- Ofera consultanta de specialitate tuturor departamentelor.
- Redacteaza adrese, notificari.

CERINTE

- absolvent studii superioare – Facultatea de Drept (licentiat)
- experienta profesionala minim 3 ani - obligatoriu experienta profesionala pe drept comercial si civil
- cunostinte operare PC
- abilitati de planificare si organizare
- abilitati de comunicare si negociere
- toleranta la stres, capacitate de a lucra sub presiune cu respectare de termene

DESCRIEREA FIRMEI

www.erna.ro
Numai candidatii eligibili vor fi contactati pentru interviu. Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.